Urzekło mnie

Przewrotna formuła bloga jest wiadoma. Piszę dla siebie i chcę byście czytali.
Jest też i druga strona medalu, co i rusz w sieci natrafiam na ciekawe miejsca. Zdecydowana większość ląduje w Evernote, część z nich na profilu G+, czasem na blogu. I taki stan rzeczy mógłby pozostać niezmienny, ale od kilku dni w przeglądarce łypią na mnie otwarte karty. I nie za bardzo wiem co z nimi zrobić. Z jednej strony powinny wpaść do Evernote, z drugiej strony chcę podzielić się nimi. A skoro już mnie prześladują to egzorcyzm w postaci publikacji na blogu może pomocnym będzie.

_

Na pierwszy ogień idzie zjawisko nietrwałe jak otwarta karta w przeglądarce. Chwila nieuwagi i znika. Owszem, można sięgnąć do pamięci, komputera rzecz jasna i przywołać ją. Tylko skoro już pochłonął ją zero jedynkowy chaos…

Gość jest moim imiennikiem i chyba tyle mamy wspólnego. PHILIPPE BAUDELOCQUE sam swoje prace datuje od około 2008 roku. Nieobcy jest mu land art, mozaiki czy swoiste murale. To co mnie najbardziej urzekło w jego pracy to właśnie owa nietrwałość. Philippe kreuje swój świat za pomocą kredy.

baudelocque_radiomarais

Niektóre jego prace kojarzą mi się z rysunkami naskalnymi, z tym co jako jedne z pierwszych zostało ujarzmione jako sztuka przedstawiona.

 

Na stronie artysty znajdziemy oczywiście fotograficzną dokumentację jego prac, chociaż nie jest t o typowa strona portfolio, a raczej blogowy w swej formie zapis działań. Philippe zamieszcza też filmy związane ze swoją osobą. Warto zobaczyć wszystkie, by chociaż trochę wniknąć w jego twórczość. Ja polecam szczególnie jeden z nich,  wprowadzający nas w ten świat.

 

UNIVERS I – Philippe Baudelocque and Franck Bordas from Estelle Beauvais on Vimeo.

Strona artysty: http://www.baudelocque.com

_
Następne znalezisko to już jedynie odprysk twórczości madryckiego studia Tata & Friends. Chociaż może odprysk to nie jest trafne określenie. Oto jeden z ich projektów. Mnie urzekła lapidarność i prostota ogrania nazw prezentowanych zespołów.

Tata-studio

Więcej na stronie projektantów http://tatafriends.com

Oba projekty mają ze sobą coś wspólnego, łączy je swoista prostota formy.
 

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s