15 minut z życia, a może nawet więcej…

Po nitce do kłębka. W tym przypadku nie brzmi to nawet tak banalnie. Zdarza mi się spędzić trochę czasu z YouTube, chociaż to w zdecydowanej większości jedynie pożywka niż pożywienie. Ot, czasem jakiś klip, czasem album którego nie zakupiłem, a serwisy strumieniujące muzykę, nie dostarczą.
Zupełnie inaczej sprawa ma się z Vimeo. Tam zdarza mi się popłynąć, wsiąknąć. Staram się nie przekroczyć pewnej stałej dziennej dawki. Kilka obrazów w zupełności wystarcza, by przez następne dni o nich rozmyślać.
Nie inaczej jest i tym razem.
Wszystko to za sprawą dwóch braci Satoru i Kiyoshi Inoue, specyficznych projektantów mody, określających siebie jako etniczne hybrydy, rysy azjatyckie, urodzony w Kopenhadze. W 2004 roku założyli firmę, a jakże – The Inoue Brothers. Ich specyficzne podejście to projektowania można poznać choćby w tym filmie:
The Gold Of The Andes.

 

 

A skąd nitka? Ano zupełnie naturalnym odruchem jest sięgnąć do linku z opisu, szczególnie, gdy muzyka w tle płynąca przyjemnie kojarzy się z nagraniami Gustavo Santaolalla. W przypadku powyższego filmu autorem ścieżki jest kolejny Duńczyk Sorenious Bonk. I tu mamy już więcej nitek. Otóż Sorenious okazuje się autorem wielu ilustracji dźwiękowych do form krótszych i dłuższych. Z tych krótszych, a bardziej znanych jest reklama Samsunga. Nie zamieszczam jej tutaj, bo to nie ten film zrobił na mnie wrażenie. Zerknijcie sobie na jego stronę po prostu. Ja chciałem zwrócić uwagę na film The Moment, który znalazł się na końcu niteczki. To obraz chwili, która prawdopodobnie nie jest lub nie była obca nikomu.

 

 

No dobrze, nitki były, czas na kłębek. Jest nim projekt mb! finansowany przez firmę Mercedes-Benz. Zresztą najlepiej opisują sami siebie następującymi słowami:

mb! by Mercedes-Benz is a magazine that documents and reflects contemporary culture and a clever, fun way of living. If you like personal and intelligent stories, reports and interviews as well as inspiring visuals reflecting the current Zeitgeist, then you’ll love mb!

W tym momencie lojalnie uprzedzam, to już nie jest 15 minut ż życia. 😉

Reklamy

2 comments

  1. Mateusz Grzyb (@MateuszGrzyb) · Kwiecień 5, 2013

    Zrobiłeś mi dzień tymi filmami. Dzięki 🙂

  2. microust · Kwiecień 5, 2013

    Cieszę się. A którym bardziej? 😉

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s