jowejek

ponownie uruchomiony, sezon otwarty. Delikatnie, bo i późno było i ciemno i chłodem z pól wiało, ale było się kilka chwil na rowerze. Wymieniona przednia dętka, i przeczyszczony tylny wentyl. Tyle techniki :D. Następna podróż w piątek.

Wracając, po wjechaniu między bloki – ławeczka by petka zrobić. I po raz kolejny nie udało się choć na chwilę uciec od polityki. Mimo starań (brak telewizora, niesłuchalność radia, wycięcie RSS odpowiednich z czytnika) to i tak gdzieś się na coś człowiek natknie. Straszne to, straszne co się tu dzieje. Ale to wszyscy wiedzą.
Szkoda jedynie, że nie da się od tego w żaden sposób odciąć. Szkoda gdyż obecnie cisną się na usta same kwieciste wyrażenia, krew się gotuje i jest tzw. wysokie ciśnienie. A przecież gdy się czyta zapiski sprzed 100, 50, 30 lat to widać że reakcje były podobne, więc jak to jest? Teraz jest […] czy zawsze tak było? Czy teraz jednak więcej osób obojętnieje na to co się wokół dzieje, będąc pochłoniętym prywatną, zamkniętą rzeczywistością? Czy może media są już tak wszędobylskie, tak błyskawiczne, że nie dają nam chwili na refleksje? Czy jest tak, że w natłoku wydarzeń nie jesteśmy w stanie wszystkiego przetworzyć, stąd wewnętrzna emigracja? Wszystko po trochu – za szybko wewnątrz, za szybko na zewnątrz, lecz mam właśnie nieodpare wrażenie, że tak było zawsze, jedynie oglądając się za siebie szukając pewników czy drogowskazów odnosimy wrażenie że było mimo wszystko spokojniej i wolniej. Ale czy nie za każdym dniem i rokiem wydaje nam się że było inaczej, łatwiej, spokojniej? Bez odwoływania się do wspomnień z początków ubiegłego wieku.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s